W trosce o bezpieczeństwo obywateli i obywatelek w związku ze znaczącym w ostatnim czasie wzrostem zakażeń koronawirusem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”.

To m.in. spot telewizyjny i radiowy, kampania w mediach społecznościowych i w prasie, plakaty dedykowane placówkom dla osób starszych.

W przygotowanych materiałach Ministerstwo apeluje głównie do seniorów i seniorek, ale i do reszty społeczeństwa o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

W dniach 8-9.07.2016 r. odbyło się spotkanie pod nazwą: „Spotkanie rad seniorów województwa opolskiego”. Organizacja spotkania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach programu „Kierunek FIO”, oraz ze środków Urzędu Miasta Opola. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele i przedstawicielki 14 rad seniorów z 16 działających na terenie województwa opolskiego. Spotkanie odbyło się w Studenckim Centrum Kultury w Opolu, goście byli zakwaterowani w Domu Studenta „Kmicic”. Program spotkania był ustalony przez uczestników. Prelegenci wystąpili wolontariacko. Otrzymane środki zostały przeznaczone na noclegi i catering.